ПОБУТОВІ ТЕПЛОВІ НАСОСИ КЛАСУ: “ПОВІТРЯ-ПОВІТРЯ”

В даній статті ми розглянемо питання, що ж таке ПОБУТОВИЙ ТЕПЛОВИЙ НАСОС КЛАСУ “ПОВІТРЯ-ПОВІТРЯ”, його енергоефективність, принцип роботи, як встановити і що для цього потрібно.

Обігрів за допомогою альтернативних джерела тепла, вже давно не є новиною як в розвинених країнах Європи так і в Україні. В той час як ціна на енергоносії невпинно росте, вартість встановлення побутового теплового насосу класу: “повітря-повітря” стає дедалі вигіднішою. Основою будь якого кондиціонера є те, що такий пристрій вам дасть не тільки обігрів зимою, а й таку бажану прохолоду літом.

Ключові фактори вибору на користь побутового теплового насосу:

  1. Доступна цінова політика – в 2022 р. тепловий насос класу: “повітря-повітря” яким можна обігріти площу 30 м2 в середньому буде вартувати 500$ під ключ.
  2. Простота встановлення – тепловий насос класу: “повітря-повітря” складається з зовнішнього і внутрішнього блоку, які з’єднані між собою фреоновою магістраллю. В середньому час на встановлення такого агрегату становить – 3 год, орієнтовна вартість робіт 100$.
  3. Енергоефективність – сучасні теплові насоси не просто виробляють теплову енергію з низькою вартістю, але і дозволяють оптимізувати споживання тепла і знизити витрати на опалення ще на 30-35%. Так споживаючи всього 0,6 кВт електроенергії, продуктивність такого агрегату буде близько 3 кВт, що дозволить ефективно обігріти приміщення площею 30 м2.

 

Модельний ряд (BTU) Споживання (кВт) Продуктивність (кВт) Площа приміщення (м2)
7 0.55 2.0 20
9 0.65 2.5 25
12 0.95 3.5 35
18 1.4 5.0 50
24 1.9 7.0 70

 

Складові частини сучасних кондиціонерів

Зрозуміти принцип функціонування кліматичного агрегату можна тільки тоді, коли отримано уявлення про вузли, що складають пристрій кондиціювання. Зупинимося на основних з них:

  1. Компресор – вузол, в який направляється холодоагент, що знаходиться в газовому стані і має низький тиск. Його функція – стискати фреон з первинним тиском близько 5-ти атмосфер, підвищуючи його в кілька разів. При цьому спостерігається температура на рівні 70-90 град.
  2. Конденсатор – це радіатор, на який покладено конденсація холодоагенту. Він знаходиться в зовнішніх блоках. З компресорів стислий холодоагент спрямовується в конденсатори, які обвіюються повітряними потоками з температурою, яка не перевищує аналогічний показник холодоагенту. Відбувається стиснення фреону і виділення тепла при конденсації. Вентилятори видувають нагріте повітря назовні.
  3. Дроселюючий пристрій є терморегулювальним клапаном або капілярною трубкою. Холодоагент температурою менше на 10-20 град., одержуваний при конденсації, протікає через трубки з поступовим охолодженням і розрядженням, отримуючи початковий тиск.
  4. Радіатор внутрішнього блоку – в ньому випаровується фреон зниженого тиску. Після проходу через вузол він трансформується в газоподібний стан, поглинає тепло повітря, яке протікає через камеру. Саме такий потік охолоджує повітря, для чого використовується вентилятор. Компресор стискає газоподібний холодоагент. В процесі роботи цикли повторюються багато разів.

Перераховані вузли з’єднуються трубами з міді, що створюють холодильний контур, заповнений фреоном в суміші з компресорним маслом, що циркулює в ньому.

Принцип роботи кондиціонера на обігрів

З плином часу, все більше пристрої кондиціювання використовують для охолодження самих різних приміщень, часом навіть не уявляючи, що ними можна і обігрівати квартири, будинки, офіси в міжсезоння, тобто навесні або восени, коли основне опалення вже відключається або ще не включається.

Зараз розповімо, як працює кондиціонер на обігрів, і все стане на свої місця, а користувачі зрозуміють подвійні вигоди використання кліматичного обладнання.

Для розуміння основи, що забезпечує принцип роботи кондиціонера на обігрів, треба уявити, що з настанням холодів радіатори (всередині і зовні) міняються місцями. В такому випадку тепле повітря, яке в літній час прямує в атмосферу, в холодну пору буде повертатися назад в приміщення, створюючи в ньому теплий мікроклімат.

Однак це лише умовне уявлення. Насправді до подібної процедури вдаватися не доводиться, і міняти місцями обмінники не потрібно. Використовується спеціальна реверсна технологія, в якій застосовується 4-ходовий клапан, що дозволяє змінювати напрямок, по якому рухається фреон.

Важливо і розуміння того, що принцип роботи кондиціонера на обігрів корелюється з погодними умовами. Функціонування випарника забезпечується різницею температурних рівнів холодоагенту і повітря.

Треба розповісти споживачам ще і той факт, що кондиціонер в якості нагрівача повітря – надзвичайно вигідний агрегат. Посудіть: споживши кіловат електричної енергії, в приміщення приносить близько трьох кіловат тепла. Зручно і те, що повітря не пересушується.

На що варто звернути увагу при виборі

Підігрів піддону зовнішнього блоку. В умовах Івано-Франківської області (та України взагалі) з високою вологістю повітря під час роботи теплового насосу при температурі на вулиці -10 градусів треба буде підігрівати піддон зовнішнього блоку для скидання розмороженої води і запобігання видавлювання піддона. З цією метою на піддоні вкладають нагрівальний кабель.

Можливість циркуляції холодоагента в зворотньому напрямку. Під час роботи теплового насосу на обігрів приміщення, теплообмінник зовнішнього блоку відбирає тепло з вуличного повітря, обмерзає і покривається кригою. Робота в реверсивному режимі необхідна в першу чергу для того, щоб розморозити лід на ґратці зовнішнього блока і в другу чергу для роботи теплового насосу влітку в якості кондиціонера.

Як відбувається розморозка зовнішнього блоку? Коли система фіксує значне зниження ефективності відбору тепла, вона переключається на роботу в зворотньому напрямку — тепло відбирається в приміщенні і передається у зовнішній блок. Зовнішній блок нагрівається і крига розтоплюється. Якщо в цей час зовнішній блок буде обдуватись холодним повітрям, то процес відтаювання триватиме довше і менш ефективно. Ось чому важливе його розміщення в захищеному від вітра місці. Якщо піддон підігрівається, то вся вода одразу буде скинута назовні. В цей час вентилятор внутрішнього блоку працює на знижених обертах а в приміщення поступає прохолодне повітря. Процедура розморозки запускається в середньому раз на годину і триває близько п’яти хвилин. Завдяки великому об’єму повітря в приміщенні і загальній великій тепловій інертності будинку (нагріті меблі, стіни) мешканці не відчувають цього зниження.

Інверторна система. Це принциповий момент для безперебійної роботи теплового насосу. При відборі тепла з вуличного повітря, волога буде конденсуватись на теплообміннику, а при від’ємній температурі вода буде замерзати. Крига на теплообміннику знизить коефіцієнт теплопередачі. Для ефективної роботи в цей момент треба буде зменшити потужність компресора і швидкість обертання вентилятору. Зменшення потужности призведе до зростання ефективності теплопередачі.

Відвід конденсату від зовнішнього блоку. Вода, яка скидається з зовнішнього блоку після розморозки, сама по собі буде падати на відмостку. За зиму накопичиться  потужна бурулька-сталагміт (об’єм скинутої води може сягати 500 літрів за сезон). Подбайте про свій комфорт і скеруйте цю воду в домашню каналізацію окремою трубкою. Інакше вам доведеться або всю зиму счищати лід, або навесні у вас стоятиме калюжа біля будинку.

Особливості монтажу

Отримавши знання щодо роботи кондиціонера, які ніколи не будуть зайвими, треба мати уявлення про його експлуатацію, оскільки від цього залежить ефективність роботи. На це впливає і встановлення кондиціонера, яке належним чином виконується нашими фахівцями компанії ARS-Clima.

Будь-яка побутова техніка вимагає певного догляду і обслуговування кондиціонерів не виключення. Кондиціонери в цьому плані також повинні обслуговуватися належним чином, особливо потребуючи правильного догляду і регулярної чистки. Фільтри повинні завжди бути чистими.

Проблемою при експлуатації є неповне та несвоєчасне перетворення фреону в газоподібний стан. При цьому на компресорний вхід може потрапляти негорюча рідина. Може трапитись гідравлічний удар, що приводить до виходу з ладу компресора.

Щоб проблеми не спливали в процесі експлуатації, необхідний максимально правильний вибір кліматичного обладнання для кожного конкретного випадку. Помічниками в цьому стають наші фахівці, що забезпечують і подальшу установку, при якій ціна на монтаж кондиціонера є демократичною. Звертайтеся до нас, всі проблеми знайдуть ефективне рішення.

Побутові теплові насосиПобутові теплові насосиПобутові теплові насосиПобутові теплові насосиПобутові теплові насоси

ARS-Clima – Ми створюємо погоду в домі.

+38 (097) 855 15 63